نگاهی به عملکرد یک ساله ایران در اوراسیا
آیا بازار روسیه فشار تحریم‌ها را کم می‌کند؟

با گذشت حدود ۱۵ ماه از عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، هرچند آمارهای جدید حاکی از رشد نسبی صادرات است اما همچنان بسیاری از اولویت‌های تجاری جامانده‌اند.
فرصت اقتصادی کشور در رابطه با اتحادیه اقتصادی اوراسیایی

در چند سال گذشته دیدگاه‌های مختلفی در مورد توسعه اقتـصادی کشور از طریق همگرایی در اتحادیه اقتصادی اوراسیایی مطرح شده است.
سرکنسول فدراسیون روسیه در گیلان :
روسیه ۵۴ درصد صادرات ایران را به خود اختصاص داده است

روسیه ۵۴ درصد صادرات ایران را به خود اختصاص داده است.
فرصت طلایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا را از دست ندهیم

رییس مرکز مطالعات اقتصادی اوراسیا گفت: ارائه امتیازاهای گمرکی و مالیاتی در چارچوب تفاهم‌نامه موقت اوراسیا، تنها به بخشی از کالاهای مورد علاقه هر دو طرف مربوط می‌شود.
برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در بهمن ماه ۹۹

اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در ایران برگزار می شود.
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد:
رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران به کشورهای اوراسیا

رئیس سازمان توسعه تجارت، از افزایش ۶۳ درصدی صادرات ایران به کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا خبر داد.
بازار اوراسیا، فرصتی برای توسعه تجارت منطقه‌ای در دوران تحریم

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم‌های ظالمانه غرب قرار دارد و اروپا نیز نتوانسته به تعهداتش جامه عمل بپوشاند، همکاری همه جانبه با اوراسیا فرصت‌های فراوانی را برای توسعه مبادلات منطقه‌ای و افزایش صادرات غیرنفتی این کشور فراهم خواهد ساخت.
معاون وزیر صمت خبر داد؛
رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران به اوراسیا در اقلام مشمول موافقت‌نامه

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران عملکرد آماری موافقتنامه موقت بین ج.ا ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را از زمان اجرایی شدن موافقتنامه، از ۵ آبان ۱۳۹۸ تا ۳۰ خرداد ۱۳۹۹، تشریح کرد.
یک مقام مسئول مطرح کرد؛
رشد صادرات به دو کشور عضو اتحادیه اورسیا و امارات

سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه اقتصاد، موتور و پیشران توسعه کشور است و پیشران اقتصاد، تجارت خارجی است، گفت: تامین ارز برای کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، رسالتی است که در حال حاضر در درجه اول برعهده صادرکنندگان است و سازمان توسعه تجارت ایران در این مسیر همراه صادرکنندگان است.
سه کارگروه جدید برای همکاری‌های ایران و اوراسیا تشکیل می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای تشکیل سه کارگروه جدید در زمینه همکاری گمرکی، اقدامات فنی (استانداردها) و اقدامات بهداشتی و بهداشت گیاهی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توافق شده است.
با محوریت رمزگشایی از فرصت‌های توسعه تجارت و سرمایه گذاری در اوراسیا؛
اولین نشست ملی اوراسیا پلی به سوی تجارت آزاد جهانی ۳۰ مردادماه برگزار می شود

اولین نشست ملی اوراسیا پلی به سوی تجارت آزاد جهانی با محوریت رمزگشایی از فرصت‌های توسعه تجارت و سرمایه گذاری در اتحادیه اقتصادی اوراسیا ۳۰ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اوراسیا با وجود کرونا

جدیدترین آمارهای ارائه شده از سوی رییس سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد که میزان تجارت ایران و اوراسیا همچنان به روند افزایشی خود ادامه داده است.
تجارت ایران با اوراسیا به ۲.۱ میلیارد دلار رسید

حجم تجارت خارجی ایران با اعضای این اتحادیه به ۲.۱ میلیارد دلار رسید.
تحریم و الگوریتم صادرات ایران به اوراسیا

در شرایط کنونی تنها راه و اقدام پدافندی در جهت جبران خسران ناشی از کاهش صادرات نفت، توسعه صادرات غیر نفتی و پیوند اقتصادی با کشورهای همسایه است.
فعال‌تر کردن روابط تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از رشد ۶۹ درصدی در صادرات ایران در اقلام ترجیح داده شده توسط اتحادیه اقتصادی اوراسیا از آبان‌ماه تا انتهای اسفند سال ۹۸ خبر داد.
سخنگوی گمرک ایران خبر داد:
تجارت ایران و اوراسیا از مرز ۵میلیون تن گذشت

سخنگوی گمرک ایران گفت: بعد از۶ ماه از اجرایی شدن موافقت نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا،حجم تجارت با این اتحادیه به بیش از پنج میلیون تن کالا رسید.
وزیرصنعت در دیدار با سفیر بلاروس:
اورآسیا، فرصت مناسبی برای گسترش همکاری های تجاری ایران و بلاروس است

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در تهران گفت: با توجه به عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصت های خوبی برای توسعه و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و بلاروس فراهم شده است.
رشد ۱۰۰ درصدی تجارت با اوراسیا/ فاصله ۱.۶ میلیارد دلاری با اهداف

جدیدترین گزارش منتشر شده از تجارت ایران با اتحادیه اوراسیا در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که با پیوستن کشور به این اتحادیه، میزان تجارت مشترک به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
صادرات غذایی کدام کشورها محدود شد؟

درپی شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان که کشورها را نسبت به تامین کافی مواد غذایی نگران ساخته است، شماری از صادرکنندگان بزرگ محدودیتهایی را برای فروش خارجی مواد غذایی یا محصولات کشاورزی وضع کرده اند.
سخنگوی گمرک اعلام کرد:
تجارت خارجی ایران با اوراسیا به ۲.۵ میلیارد دلار رسید

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: در طی ۱۱ ماه سال جاری، میزان صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجموع یک میلیارد و۲۴۴میلیون و۵۳۶ هزارو ۲۱۰ دلار بوده است که این مقدار در مدت مشابه سال ۹۷، با میزان ۵۵۰ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۹ دلار، رشد ۱۰۵ درصدی را به همراه داشته است.
استقبال از مبنا شدن روبل در تجارت با اتحادیه اوراسیا

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان با بیان اینکه هر اندازه از دلار فاصله بگیریم، تجارت ایران چابک‌تر خواهد شد، گفت: ما از اینکه روبل روسیه مبنای تجارت با اتحادیه اوراسیا باشد، استقبال می‌کنیم.
ایران از اوراسیا چه کالاهایی می‌خرد؟

با توجه به اجرای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اوراسیا و اعمال تخفیفات ترجیحی برای ۸۶۲ قلم کالای وارداتی و صادراتی، درآمدهای صادراتی به اوراسیا ۷۲ درصد بیشتر شده است و روغن دانه آفتاب‌گردان، دامپر، جو، ذرت دامی، محصولات نیمه تمام از آن و فولاد عمده کالاهای وارداتی ایران و همچنین گاز طبیعی مایع شده، پسته، سیب، کیوی تازه، خیار و خیار ترشی اصلی‌ترین کالاهای صادراتی ایران به این اتحادیه است.
تلاش اروپا و روسیه برای استفاده از ارز جایگزین دلار

مسکو و بروکسل درباره راههای تقویت حجم مبادلات با یورو و روبل مذاکره می کنند
تجارت با اورآسیا از مرز یک میلیارد دلار گذشت

از زمان اجرای توافقنامه اوراسیا تا کنون حجم تجارت خارجی با این اتحادیه از مرز یک میلیارد دلار گذشته است.
سهم ناچیز ایران از تجارت منطقه اوراسیا

سهم ایران از تجارت منطقه اوراسیا سه‌دهم درصد است.