معاون امور صنایع وزارت صنعت:
برنامه‌ توسعه‌ای برای ۴ گروه اولویت‌دار صنعتی تدوین می‌شود
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: چهار گروه کالایی مهم شامل آشامیدنی و غذایی، نساجی، پوشاک و کیف و کفش، گوهر سنگ‌ها و لوازم‌خانگی سهم بالایی در ارزش تولیدات صنعتی کشور دارند و قرار است برای توسعه این صنایع، برنامه راهبردی طراحی شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،"مهدی صادقی نیارکی" در سلسله نشست‌های بررسی وضعیت زنجیره صنعت پوشاک و کفش افزود: اکنون در صنعت لوازم خانگی چند برند بزرگ را شناسایی و از آنها خواستیم با برنامه‌ریزی برای تجمیع تقاضا در زنجیره تامین، سبد محصول با استفاده از ظرفیت‌های خالی صنایع پایین دستی ارائه دهند.

وی گفت: صنایع شاخص در بخش غذایی و آشامیدنی نیز در کنار یکدیگر سند توسعه‌ای طراحی و بر روی موضوعات کلیدی نظیر پخش هیبریدی در حوزه صنایع غذایی، تامین مواد اولیه و غیره برنامه‌ریزی خواهند کرد.

توسعه صادرات پوشاک و کفش با تجمیع تقاضا و تکمیل زنجیره ارزش

معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن تشریح مراحل زنجیره ارزش در صنعت پوشاک و کفش اعم از تامین مواد اولیه، طراحی و مد، تحقیق وتوسعه، تولید بازاریابی و فروش و همچنین خدمات پس از فروش پرداخت و گفت: وضعیت پوشاک و کفش نسبت به دو سال پیش بسیار بهتر شده و برای ارتقای وضعیت این صنعت ضروری است توسعه صادرات ب