وزیر صنعت اعلام کرد:
واردات ۱۶ میلیون تن کالاهای اساسی به کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به واردات ۱۶ میلیون تن کالای اساسی به کشور گفت: علاوه بر این ۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور موجود است که اقدامات لازم برای ترخیص آن انجام خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،علیرضا رزم حسینی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور گفت: ما در جلسات هفتگی ستاد تنظیم همواره دو مورد را مورد بررسی قرار می دهم که مورد اول تامین کالاهای مورد نیاز مردم در کشور است که معمولا سیاست ما بر افزایش تولید داخل و همچنین واردات کالاهای ضروری به کشور است.

* واردات 16 میلیون تن کالای اساسی به کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس گزارشی که گمرک ایران  اعلام کردند، تاکنون بیش از 16 میلیون تن کالای اساسی به کشور وارد شده است و نسبت به تامین ذخایر کالاهای راهبردی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی در مورد ترخیص کالا از گمرکات کشور گفت: این موضوع یکی از برنامه های جدی وزارت صمت و وزارت اقتصاد و دارایی است و  برای روان کردن هر چه بیشتر کالاهای دپو شده در گمرکات کشور  ما براساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت به طور جدی با همکاری گمرک نسبت به ترخیص سریع کالا از گمرکات کشور اقدام می‌کنیم و تا امروز هم ترخیص کالا به خوبی براساس مصوبه انجام گرفته است.

رزم حسینی  با اشاره به میزان ورودی کالا به بنادر کشور، بیان داشت:  براساس گزارش واصل