پیش بینی بهبود تقاضای نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز
شرکت تولید نفت کونوکوفیلیپس آمریکا با تأکید بر اینکه نفت در هر شرایطی بخش مهمی از ترکیب انرژی دنیا خواهد بود، پیش بینی می‌کند تقاضای جهانی نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز بازگردد و از آن پس رو به بهبود باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،شرکت تولید نفت کونوکوفیلیپس آمریکا پیش بینی میکند تقاضای جهانی نفت به 100 میلیون بشکه در روز بازگردد و از آن پس رو به بهبود باشد. این شرکت عقیده دارد در هر شرایطی نفت بخش مهمی از ترکیب انرژی دنیا خواهد بود.

دیدگاه این شرکت نفتی در تضاد با رقیب آن بریتیش پترولیوم است. بریتیش پترولیوم انتظار دارد همه‌گیری ویروس کرونا تاثیر ماندگاری بر تقاضای انرژی جهان داشته باشد. دامینیک مک کلن، معاون ارشد رئیس کونوکوفیلیپس کمی بی ثباتی را برای سال آینده میلادی پیش بینی می‌کند.

مک کلن گفت:« هزینه های سرمایه ای کونوکوفیلیکس در 2021 تا حدی کمتر از 6.6 میلیارد دلاری خواهد بود که برای 2020 برنامه ریزی شده بود».

در میان بازیگران صنعت نفت، صنعت شیل آمریکا بیشترین ضربه را در 2020 از همه گیری ویروس کرونا خورد. تولیدکنندگان این صنعت تولید خود را به خاطر سقوط قیمت نفت کاهش داده و تاسیسات نفتی خود را تعطیل کردند. تولید نفت شیل آمریکا در ابتدای سال جاری میلادی برابر با 8.2 میلیون بشکه در روز بود ولی طبق گفته مک کلن، احتمالاً در 2022 به 4 میلیون بشکه در روز می رسد.

کونوکو فیلیپس هفت چاه نفتی خود را در میادین شیل فعال باقی نگه داشته است. برخی تولیدکنندگان شیل آمریکا تلاش می‌کنند قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر، از مجوزهای حفاری فدرال استفاده کنند تا در مقابل تغییر احتمالی قوانین پس از انتخابات آماده باشند. تنها 20 درصد از میادین نفتی حوزه پرمین متعلق به شرکت کونوکو فیلیپس در نیومکزیکو در زمینهای فدرال قرار دارد. این شرکت انتظار دارد طی یک ماه آینده مجوز فعالیت در پروژه ویلو در شمال آلاسکا را دریافت کند.