دست رد هندی‌ها به ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰
در اجلاس گروه ۲۰ آمریکایی‌ها از مقامات هندی خواستند تا اعمال تعرفه بر واردات ۲۸ کالا از آمریکا را لغو کنند، اما هندی‌ها این درخواست آنها را قبول نکردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، از روز یک ژوئن دولت هند در پاسخ به اقدام آمریکا در خارج کردن نام این کشور از نظام جامع تعرفه‌های ترجیحی، بر واردات 28 کالای آمریکایی تعرفه اعمال کردند.در حاشیه اجلاس گروه 20 در ژاپن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند خواست تا اعمال تعرفه بر کالاهای آمریکایی را لغو کند.

مودی در پاسخ به این درخواست آمریکا به سران واشنگتن توصیه کرد تا اقداماتی که پیش‌تر در واشنگتن علیه هند اجرایی شده‌اند نگاه کنند.

مودی در این باره گفت: دو کشور باید به آینده نگاه کرده و تلاش کنند برخی مشکلات خود را حل کنند.

ویجی بوخال، وزیر امور خارجه هند، طی نشستی خبری در این باره گفت: نخست‌وزیر هند به ترامپ گفته است که پس از حذف نام هند از نظام جامع تعرفه‌های ترجیحی آمریکا، برخی اقدامات را اجرایی کرده است. این کاری است که ما انجام داده‌ایم و ما باید به آینده نگاه کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم برخی مشکلات خود را حل کنیم.

ترامپ روز پنجشنبه و یک روز قبل از آغاز نشست گروه 20 در ژاپن در این باره گفت: این مسئله قابل قبول نیست و تعرفه بر واردات کالاهای آمریکایی در هند باید لغو شود.

در ابتدای دیدار ترامپ با مودی، وی مدعی شد که ممکن است یک قرارداد تجاری خیلی عالی بین دو کشور بسته شود.

وی به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که ما در حال انجام کارهای بزرگ در حوزه تجارت و صنعت با هند هستیم.