عرضه نفت باز هم در بورس شکست خورد
اولین عرضه نفت طی سال جاری در بورس انرژی به شکست منجر شد و خریداری برای طلای سیاه پیدا نشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،روز گذشته برای اولین بار در سال 98 و برای هشتمین بار در تاریخ بورس، نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین المللی بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت مشتری ای در طرف تقاضا سفارشی ثبت نکرد و نفت خام سبک ایران در بورس بی‌مشتری ماند.

بر اساس اطلاعات اعلام شده، روز گذشته برای هشتمین بار نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه هر بشکه از نفت خام 63 دلار و 36 سنت عرضه شد و  در این عرضه یک میلیون بشکه نفت روی میز معاملات قرار گرفت و حداقل حجم خرید نیز 35 هزار بشکه بود.

همچنین امکان واریز پیش پرداخت شش درصد به صورت ارزی در این عرضه وجود داشت و برای تسویه باقیمانده وجه، خریداران می‌توانستند از ساز و کارهای ارزی مورد تأیید شرکت ملی نفت ایران استفاده کنند و خریداران می‌توانستند تا چهار ماه پس از انجام معامله، محموله را تحویل بگیرند اما در نهایت خریداری در طرف عرضه ننشست و هیچ مبلغی به حساب سپرده‌گذاری مرکزی واریز نشد و نفت در بورس بی مشتری ماند.

لازم به ذکر است در هشت مرتبه ای که نفت خام سبک ایران در بورس عرضه شده، این پنجمین مرتبه ای است که در طرف تقاضا هیچ سفارشی نمی‌نشیند.