ارزان‌ترین و گران‌ترین اینترنت دنیا برای کدام کشورها است؟
طبق بررسی های صورت گرفته، کشور هند ارزانترین و کشور زیمباوه گرانترین اینترنت تلفن همراه را در جهان دارند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،هزینه داده تلفن همراه، در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است. جدیدترین تجزیه و تحلیل در خصوص قیمت داده تلفن همراه که توسط وب‌سایت بریتانیایی cable.co.uk ارائه شده است، گران‌ترین و ارزان‌ترین اینترنت تلفن‌های همراه را در بین ٢٣۰ کشور مورد بررسی نشان میدهد.

طبق این آمار ارائه شده، کشور هند ارزان‌ترین اینترنت تلفن همراه را دارد که افراد برای هر گیگابایت اینترنت، تنها ۰.٢٦ دلار باید هزینه کنند. به دنبال آن کشور قرقیزستان (۰.٢٧ دلار) و کشور قزاقستان ( ۰.٤٩ دلار) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

در جایگاه مخالف، یعنی کشوری که گرانترین اینترنت تلفن همراه را دارد، کشور زیمباوه قرار دارد که افراد برای هر گیگابایت اینترنت به طور متوسط باید ٧٥.٢۰ دلار هزینه کنند که در مجموع، ٢٨٩ برابر گرانتر از قیمت اینترنت در هند است.

تحلیلگر مخابراتی، Dan Howdle ، در خصوص این یافته ها اظهار داشت که بسیاری از کشورهایی که اینترنت ارزان قیمت دارند دارای زیرساخت‌ها و پهنای باند عالی هستند که به ارائه دهندگان امکان ارائه خدمات بیشتر با قیمت ارزان را می‌دهد. در برخی کشورها نیز شرایط اقتصادی سبب تعین قیمت‌ها می‌شود اما تا حد امکان باید رضایت مردم در نظر گرفته شود.

در نمودار ارائه شده، نام ١٥ کشور منتخب و قیمت هر گیگابایت اینترنت تلفن همراه در این کشورها را مشاهده می‌کنید؛