هفته ای یک ارز رمزنگار پابه دنیای ارزهای مجازی می گذارد
کارشناسان اقتصادی با بررسی دنیای ارزهای مجازی متوجه شدند که هر هفته یک ارز دیجیتال جدید به دنیا معرفی می شود که هزینه برق مصرفی آن بسیار بالا است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، تعداد ارزهای مجازی موجود در جهان به بیش از 2 هزار ارز رمزنگار رسیده است که تقریبا هر هفته یک ارز دیجیتال پا به دنیای ارزهای رمزنگار می گذارد؛ این در حالی است که بیت کوین همچنان یکه تاز ارزهای مجازی به لحاظ قیمت و محبوبیت است.

بسیاری از افراد در حال حاضر پس اندازهای خود را به خرید ارزهای رمزنگار صرف کرده اند و در مقوله سرمایه گذاران ارز رمزنگار قرار گرفته اند.

این ایده که با متصل شدن رایانه ها به اینترنت می توان ارز رمزنگار جدیدی با سودآوری کلان ایجاد کرد بسیار جالب بنظر می رسد. اما هزینه برق مصرفی برای استخراج ارز رمزنگار بسیار بالا است.

بررسی های اخیر نشان می دهد که ونزوئلا به لحاظ قیمت برق، ارزان ترین مکان درجهان برای استخراج ارز رمزنگار محسوب می شود. برای ایجاد یک واحد بیت کوین در ونزوئلا فقط به تقریبا 530 دلار نیاز است؛ این قیمت کمتر از نصف هزینه ای است که باید در دومین کشور ارزان جهان برای ایجاد ارز رمزنگار یعنی ترینادا و توباگو با هزینه یکهزار و 190 دلار، صرف کرد.

همچنین در ازبکستان با صرف هزینه تقریبا یکهزار و 790 دلار می توان یک بیت کوین استخراج کرد که عنوان سومین کشور ارزان جهان را به خود اختصاص داده است.

بر پایه این گزارش، برای استخراج یک بیت کوین در کره جنوبی که بزرگ ترین بازار ارز دیجیتال جهان را در اختیار دارد باید 26 هزار و 170 دلار هزینه شود و در کشورهای اروپای غربی هزینه استخراج بیت کوین 17 هزار و 566 دلار و این رقم در بحرین 16 هزار و 773 دلار برآورد شده است.