اتاق بازرگانی تهران تحلیل کرد
تورم ایران شش برابر تورم عراق!

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین جلسه هیئت نمایندگانش به مرور وضعیت برخی شاخص‌های کلان در اقتصاد ایران پرداخت که نشان دهنده بهبود نسبی در برخی حوزه‌ها و نگرانی در برخی از دیگر بخش‌ها دارد.
با تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار؛
محدودیت دسترسی کارگزاران به نامک لغو شد

با تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار محدودیت دسترسی جدید به سامانه نامک که برای شرکت کارگزاری از سال ۹۵ وضع شده بود، لغو شد.
مدیرعامل کارگزاری بانک سامان مطرح کرد؛
توسعه جغرافیایی بازار سرمایه با «احراز هویت الکترونیکی»

احراز هویت افزون بر اینکه به حفظ امنیت سرمایه سهامداران کمک شایانی می‌کند، به توسعه مرزهای جغرافیایی بازار سرمایه در داخل و خارج از مرزهای کشور می‌انجامد و دسترسی عادلانه و یکسانی را برای تمامی سهامداران ایجاد می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران پاسخ داد:
نخستین گام برای اصلاح اقتصاد ایران چیست؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید اگر دولت جدید به دنبال اصلاح شرایط اقتصادی است باید چند گام را به شکل همزمان بردارد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
چند قدم تا طرح کامل و جامع برای دامنه نوسان

طرحی تحقیقاتی در سازمان بورس و اوراق بهادار در حال تدوین است که سندی کامل و جامع برای دامنه نوسان طراحی و تدوین شود. این طرح به زودی نهایی می‌شود.
کل سیمان کشور برای عرضه صحیح به بورس کالا می آید

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کل محصول سیمان برای عرضه صحیح و جلوگیری از افزایش کاذب قیمت باید به بورس بیاید، مصالح فروشان بزرگ نیز باید در بورس خرید کنند و در سامانه افق، فاکتور بزنند. وزیر صمت، مصرف‌کنندگان سیمان را شامل واحدهای تولیدی با مواد اولیه مربوط به این محصول، پروژه‌های بزرگ و خرده فروشی ها دانست و افزود: در اولویت اول باید خرده‌فروشان برای خرید وارد بورس کالا شوند.
الزامی شدن ثبت نام تدریجی سهامداران درسجام

الزامی شدن ثبت نام درسجام برای سهامداران حقیقی و حقوقی به صورت تدریجی، همراه با زمان بندی، در گروه های مختلف سنی و با هماهنگی شرکت های کارگزاری صورت خواهد گرفت.
تهدید گرانی جهانی گاز جدی شد

قیمت گاز طبیعی افزایش چشمگیری پیدا کرده که خبر بدی برای مصرف کنندگان و صنایع مختلف محسوب می شود.
آخرین خبرها از تغییر دامنه نوسان بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت طرح سازمان بورس درمورد تغییر دامنه نوسان را تشریح کرد.
قرارداد نفتی عراق با شرکت توتال فرانسه

شرکت توتال فرانسه طبق قراردادی با دولت عراق در میدان نفتی رتاوی در جنوب استان بصره سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا بر نمادهای خودرویی

یکی از اعضای شورای رقابت در مصاحبه‌ای گفته: برای افزایش قیمت خودرو منتظر اعلام تورم بخشی از سوی بانک مرکزی هستیم. زیرا فرمول قیمت‌گذاری خودرو ترکیبی از تورم بخشی و متغیرهای دیگر است که در پایان شهریور ماه اعلام می‌شود.حالا با توجه به روند فعلی نمادهای خودرویی، قیمت‌گذاری دستوری و افزایش قیمت خودرو آسیب بیشتری را به این سهم‌ها وارد می‌کند؟
مدیر معاملات کارگزاری «بورس بیمه ایران»:
شرایط بازار تعادلی است

طی مدت اخیر و با روی کارآمدن دولت جدید، شاهد حفظ عرضه و تقاضا و تعادل در بازار هستیم.
یک استاد دانشگاه اقتصاد تأکید کرد:
کنترل بازار ارز و نرخ تورم؛ اولویت‌های اقتصادی دولت سیزدهم

اقدامات فوری و سازمان یافته در کنترل بازار ارز و نرخ تورم، از جمله انتظارات کارشناسان اقتصادی از رییس دولت سیزدهم است، به نحوی که مردم آثار آن را در زندگی خود احساس کنند و اطمینان یابند که دولت در این زمینه اهتمام لازم را به‌کار گرفته است.
سولانا جای دوج کوین را گرفت

سولانا در ادامه رشد خیره کننده خود به هفتمین رمزارز برتر جهان تبدیل شد.
ثبت نام و احراز هویت سهامداران حقیقی در سامانه سجام الزامی شد

بر اساس مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار سهامداران حقیقی بازارسرمایه باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کنند.
رییس سازمان صمت استان تهران:
بورس کالا به فضای مه آلود بازار سیمان پایان می دهد

یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ابلاغیه وزارت صمت در خصوص عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا گفت: بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می کند به طوریکه به دلیل شفافیت آماری، امکان رفتارهای انحصارگرایانه برخی عرضه کنندگان به حداقل می رسد و آن ها باید متناسب با نیاز و تقاضای بازار اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند.
مدیر عامل سابق بورس انرژی تشریح کرد:
نقش ویژه بورس های کالایی در تعادل بازارها

از دید سرمایه گذاری، تعیین قیمت یک کالا به صورت دستوری عملاً امکان برنامه ریزی برای سرمایه گذاری را از بین خواهد برد و سرمایه گذار دیگر قادر به برنامه ریزی برای ورود سرمایه های خود به تولید آن کالا نیست.
گزارش اشتغال آمریکا برای نفت گران تمام شد

قیمت نفت در پی گزارش اشتغال ضعیفتر از حد مطلوب آمریکا که احیای اقتصادی ناهموار و بالطبع آن تقاضای ضعیفتر برای سوخت در پی افزایش ابتلا به کووید ۱۹ را نشان داد، در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد.
کلنگ زنی دبیرستان ۱۲ کلاسه دخترانه در فاز ۷ بندر ماهشهر؛
هدیه پتروشیمی امیرکبیر به مردم فهیم بندر ماهشهر

آئین کلنگ زنی و امضای تفاهم نامه ساخت دبیرستان دخترانه ۱۲ کلاسه در شهرستان بندرماهشهر با حمایت پتروشیمی امیرکبیر؛ در حضور فرماندار و نماینده مردم شهرستان؛رییس آموزش و پرورش بندر ماهشهر،معاون مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیربرگزار شد.
بردن سیمان به بورس بهترین کار ممکن است!

یک کارشناس حوزه کار با تاکید بر پرداخت وام های ودیعه مسکن به کارگران، بردن سیمان به بورس در شرایط حاضر را اقدامی موثر دانست و گفت: اگر بازار به ثبات برسد و نرخ مصالح منطقی شود، قیمت مسکن و اجاره بها متعادل شده، ساخت و ساز رونق می گیرد و شغل های زیادی از این طریق فعال می شوند.
گزارش هفتگی بازار؛
افزایش ۵۰ درصدی ارزش کل معاملات بورس تهران

ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات در هفته منتهی به دهم شهریور، نسبت به هفته گذشته افزایشی بود، در حالی‌که شاخص کل بورس و شاخص هم‌وزن کاهشی شدند.
بیتکوین در جدال با مرز روانی ۵۰ هزار دلاری

بیتکوین در حال رنج زدن در محدوده قیمتی ۵۰ هزار دلاری است اما هنوز موفق به تثبیت در این کانال نشده است.
یک پتروشیمی دیگر در راه رینگ صادراتی بورس کالا؛
اوره پتروشیمی خراسان برای صادرات روی تابلو می رود

علیرضا بابازاده مدیرعامل پتروشیمی خراسان از عرضه نخستین محموله اوره این شرکت در رینگ صادراتی بورس کالا طی هفته آینده خبر داد.
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:
۴ عامل رشد شاخص کل بورس

یک کارشناس بازار سرمایه درخصوص وضعیت این روزهای بورس گفت: در دو ماه گذشته، بازار و سهامداران روند پخته‌ای را در پیش گرفته و حرکت‌‌ها و معاملات به شدت منطقی‌تر از گذشته بوده است.
تاثیر ضد تورمی بازار سرمایه برای اقتصاد کشور

زمانی که منابع تحت مدیریت نهادهای مالی، قابل توجه باشد، بخشی از دارایی‌ها صرف سرمایه‌گذاری در بازار بدهی و سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت خواهد شد و این امر، ضد تورمی بودن بازار سرمایه در اقتصاد کشور را نشان می‌دهد.