کد خبر: ۹۲۵۰ - تاریخ خبر: ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

۲۸ درصد معاملات بورس در اختیار معامله گران ‌آنلاین
آمار ۹ ماه ابتدایی سال ۹۶ نشان داد :

۲۸ درصد معاملات بورس در اختیار معامله گران ‌آنلاین

تعداد ۹۵.۱۰۵ میلیون سهم به ارزش ۱۸۷.۹۷۶ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی در طی ۹ ماه منتهی به آذر۱۳۹۶، مبادله شده که به ترتیب حدود ۲۸.۰۵ و ۲۱.۹۶ درصد از کل معاملات را شامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،  آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی اداره آمار و اطلاعات بورس تهران نشان می دهد: در آذر ماه  سال 1396، تعداد 95.105 میلیون سهم به ارزش 187.976 میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده که به ترتیب حدود 28.05 و 21.96  درصد از کل معاملات را شامل می شود.

بازار اوراق بدهی

بر اساس این گزارش، در بازار اوراق بدهی از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، تعداد 59 میلیون برگه به 59.080 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است.

این درحالی است که در 9 ماهه اول سال جاری،   تعداد 1.031 میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از 10.735 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با 134 درصد و 126درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال 95 همراه شد.

بازار اوراق تبعی

طی 9 ماه منتهی به آذر ماه در بازار اوراق تبعی تعداد 9947 میلیون ورقه به ارزش بیش از 534 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب بیش از 3100 درصد و 3300 هزار درصد افزایش را نشان می دهد.

«P/E» بازار

گفتنی است نسبت «P/E» بازار در آذر ماه برابر با 7.06 مرتبه بوده است. لازم به ذکر است که 42 شرکت دارای پیش بینی سود صفر یا منفی بوده اند که در محاسبات لحاظ نشده اند.

همچنین در آذر ماه 96 به دلیل عدم الزام ارایه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، 17 شرکت فعال در این گروه در گزارش «P/E» لحاظ نمی شود. بنابراین، نسبت قیمت به عایدی «P/E» محاسبه شده بر مبنای ارزش بازار 285 شرکت معادل 3619 هزار میلیارد ریال و سود پیش بینی شده بیش از 512 هزار میلیارد ریال است.

ارزش بازار صنایع

افزون بر این در سومین ماه از پاییز بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن 28 شرکت و ارزش بازار 788 هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد، فلزات اساسی با 527 هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با 324 هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

تحرک تالارهای منطقه ای

این گزارش می افزاید : در 9 ماهه اول سال جاری، بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب تالار منطقه ای کیش با مبادله 26.376 میلیارد ریال، تالار منطقه ای اصفهان با مبادله 19.656 میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله 11.273 میلیارد ریال، تالار منطقه ای کرج با مبادله 9.191 میلیارد ریال و تالار منطقه ای تبریز با مبادله 7152 میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل